عنوان(پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه)

دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه دارای 51 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد. تعداد اسلاید : 51 اسلاید فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش آماده برای : ارائه دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه , پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه , پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه , پاورپوینت, آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاری|31018858|fxi1759096|اف اِکس
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه دارای 51 اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : 51 اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :


آشنایی با معماری اسلامی دوره تاریخی قاجاریه

مقدمه:.........................................................
تاریخچه قاجاریه: ........................................................
گرایشهای مذهبی-آیینی-(اجتماعی):.............................................
فصل اول: معرفی بنا ها و شاخصه ها
1-شمس العماره.................................................
2-خانه بروجردی ها................................................
3-خانه اتحادیه و خانه ایرج و خانه باغ اسکویی.......................
4-پل ابریشم ..............................................................
5-کاخ سلیمانیه.................................................................
6-دروازه پیر شبیب جهرم.....................................................
7-گرند هتل.............................................
8-آب انبار آقا...............................................
9-تکیه دولت....................................................
10-میدان مشق وباغ ملی.............................................
11-برج ناقوس..............................................................


12-حمام حاج آقا تراب............................................................
13-فرهنگسرای بهشت..................................................................
14-آثار دیگر از قاجاریه.................................................................
فصل دوم (مواد ومصالح).........................................................................
فصل سوم:ویژگی های معماری دوره قاجاریه....................................................
بنا های مسکونی دوره قاجار...............................................................
ویژگی باغ های دوره قاجار..............................................................
معماری مکان های مذهبی..........................................................
نتیجه گیری:..................................................................................


تاریخچه قاجاریه
1-. نظري كوتاه به آغاز كار اين سلسله :
ايل قاجار ، از زمان تشكيل سلسله صفويه نام و نشاني داشتند و در كنار سپاه قزلباش ، در ركاب شاه اسماعيل شمشير مي زدند . در عهد شاه عباس كبير ، اينان عده اي به گرجستان و تعدادي نيز به دو سوي رودخانه گرگان كوچانده شدند . از اين طايفه ، آن گروه كه در سمت راست گرگان فعلي يا استر آباد آن روز سكونت داشتند به نام يوخاري باش و آن عده كه در ساحل چپ اقامت كردند به نام اشاقه باش معروف شدند .
ما با نام فتحعلي خان قاجار در بيان جريان بخشيدن كنيزي از جانب شاه سلطان حسين صفوي به او آشنا شديم ، كه چگونه كنيز اهدايي حامله از آب در آمد و پس از چندي محمد حسن حسن خان قاجار از اين زن پا به عرصة وجود گذاشت . و در همان قسمت توضيح داديم كه در حقيقت محمد حسن خان فرزند فتحعلي خان قاجار نبوده بلكه پسر شاه سلطان حسين مي شود .
فتحعلي خان قاجار از قبيله اشاقه باش يك بار به ياري شاه سلطان حسين شتافت و بار ديگر در زمان شاه تهماسب دوم از سلسله صفويه حمايت كرد كه بر اثر قدر ناشناسي اين دو ديگر در زمان شاه تهماسب دوم از سلسله صفويه حمايت كرد كه بر اثر قدر ناشناسي اين دو شاه ، او به استر آباد بازگشت و در صفر 1139 هجري به دست يكي از افراد ايل قاجار ، به تحريك نادر كشته شد . پس از كشته شدن فتحعلي خان قاجار ، بخت از اشاقه باش برگشت و قبيله يوخاري باش مورد لطف نادر قرار گرفتند و چون محمد حسن خان ، جان خود را در خطر ديد از بيم ، مدت ها متواري شد و پس از قتل نادر به استر آباد آمد و مناطقي را به تصرف خويش در آورد ، و در سال 1171 هجري در راه مخالفت با كريم خان زند كشته شد و كريم خان دختر وي را به زني گرفت و از نه پسر محمد حسن خان ، دو تن يعني آقا محمد خان و حسين قلي خان جهانسوز را به شيراز برد ، و چون مردي با صفا و نيك نفس بود .


مطالب دیگر:
📖جزوه آموزشی مبحث پزشکی هسته ای📖دانلود اکسل داده های ترازنامه شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از سال 1386 الی 1394📖پاورپوینت معماری موزه📖بهشت وجهنم📖مجموع دتایل های سرویس بهداشتی📖پاورپوینت مبانی و اصول کالبیراسیون- تجهیزات اندازه گیری📖پاورپوینت لاتین طراحی و محاسبات سیستم مرکزی تهویه هوا📖پاورپوینت درس الکترومغناطیس 1📖پاورپوینت حفاظت پرتویی در رادیوگرافی دهان و دندان📖پاورپوینت پروسه طراحی فیکسچرهای کنترلی📖جزوه آموزشی علم مواد📖جزوه آموزشی درس فیزیک 3📖پاورپوینت مطالعه دستگاه XRF📖پاورپوینت در مورد جنگ نرم 📖دانلود 6 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع کیفیت حسابرسی📖دانلود 11 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع حاکمیت شرکتی📖دانلود 6 مقاله جدید انگلیسی درمورد موضوع چرخه عمر شرکت📖پاورپوینت نجات آب 📖پاورپوینت منابع طبیعی📖نقشه اتوکد شهر همدان📖ترجمه مقاله بررسی خواص جوش محیطی لیزری خط لوله بوسیله تست های کششی سفتی و ضربه ای شارپی 📖پاورپونت آموزش فتوشاپ فصل 9📖مطالب تابلو اندیشه قسمت مشاوره📖پاورپوینت مطالعه راکتور📖پاورپوینت فیزیک راکتور 2